poznajmy się
Jesteśmy trójką przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki. Naszym marzeniem było stworzenie inspirującego miejsca, w którym moglibyśmy dzielić się swoją muzyczną pasją, a w którym każdy poczułby się jak u siebie w domu. I tak powołaliśmy do życia Przestrzenie Dźwięku - nową szkołę muzyki we Wrocławiu.
Nasz lokal znajduje się w klimatycznej, poniemieckiej kamienicy wybudowanej w 1870 roku. W pomieszczeniach, które obecnie zajmujemy, swoją siedzibę miał w przeszłości Teatr Scena Kamienica. Można więc śmiało powiedzieć, że kontynuujemy artystyczne tradycje tego miejsca.
Ale Przestrzenie Dźwięku to nie tylko mury. To przede wszystkim każdy z Was, chętny do współtworzenia naszej muzycznej społeczności.
Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek i doświadczenie!
Adam - Magda - Dawid
nauczyciele w przestrzeniach dźwięku
kliknij nazwisko interesującego Cię nauczyciela, aby dowiedzieć się więcej!
gitara/ukulele
śpiew
skrzypce
klarnet
wiolonczela
dyrygentura
magdalena gorwa
Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu (kierunek: edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej) oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu (kierunek: kompozycja i teoria muzyki).
Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Wrocławia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki. W 2021 roku uzyskała tytuł Finalistki w konkursie Studencki Nobel w kategorii SZTUKA. Jej utwory i aranżacje były wykonywane zarówno w Polsce, jak i za granicą (w USA, Korei Północnej, Australii, Norwegii, Szwecji, Holandii, Niemczech, Białorusi).
Brała udział w I, II i III edycji międzynarodowej konferencji „Nowoczesne Metody Edukacji Muzycznej” organizowanej przez Akademię Muzyczną w Poznaniu.
Od 2016 r. stale współpracuje ze środowiskiem teatralnym, a spektakle z jej muzyką były wystawiane w wielu teatrach w całej Polsce. Od 2019 roku jest kompozytorką Teatru Aczemu założonego przez Małgorzatę Pilczuk, który promuje literaturę dziecięcą na terenie całej Polski.
Poza muzyką lubi jeść, dlatego w wolnej chwili gotuje, a potem dużo biega.
Więcej informacji:
www.magdalenagorwa.com
Prowadzone zajęcia:
- Gitara
- Ukulele
- Fortepian
- Kompozycja i aranżacja
- Teoria muzyki
dawid aleksy dorożyński
Absolwent Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Piotrkowie Trybunalskim w klasie klarnetu. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku Kompozycja i teoria muzyki.
Jego kompozycje i aranżacje na orkiestrę symfoniczną, chór czy gitarę solo były wykonywane na terenie całej Polski oraz za granicą, m.in: w Australii, Filharmonii Sudeckiej, podczas 16 edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL we Wrocławiu czy kilku edycji Międzynarodowej Konferencji „Wieloznaczność Dźwięku”.
Jako kompozytor udziela się także w środowisku teatralnym. Skomponował muzykę do wielu spektakli, m.in. „Wrocław. Escape Room” w reż. Arkadiusza Buszko wystawianego na 39 Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, a także „Śmierć człowieka Wiewiórki” w reż. Roberta Traczyka wystawionego m.in. podczas 41 Festiwalu PPA we Wrocławiu w 2021 roku.
W 2023 roku wygrał konkurs kompozytorski na utwór na orkiestrę symfoniczną z okazji Jubileuszu 75-lecia Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jest także stypendystą ZAiKS.
Poza muzyką lubi gotować, pisać poezję i książki, a także oddawać się wędrówkom górskim.
Prowadzone zajęcia:
- Fortepian
- Klarnet
- Kompozycja i aranżacja
- Teoria muzyki
adam porębski
Czynny kompozytor oraz pedagog z blisko 10-letnim doświadczeniem w wyższym i średnim szkolnictwie muzycznym. Jego twórczość kompozytorska obejmuje ponad 90 autonomicznych utworów przeznaczonych na rozmaite składy wykonawcze (kompozycje instrumentalne, wokalne, wokalno-instrumentalne, elektroakustyczne, elektroniczne), które wykonywane były na estradach większości krajów europejskich, w USA i Australii.
Laureat kilkunastu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów kompozytorskich. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Prezydenta Wrocławia. Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów uczelni artystycznych za wybitne osiągnięcia, konkursu Studencki Nobel oraz Stypendium Młoda Polska. W 2020 r. otrzymał Odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Artysta komponuje również muzykę do spektakli teatralnych, muzykę do gier, muzykę do terapii, ponadto jest autorem instalacji audiowizualnych, aranżacji muzyki popularnej oraz jingli.
W wolnym czasie gra w bilard oraz tworzy własne konstrukcje z LEGO.
Więcej informacji:
www.adamporebski.com
Prowadzone zajęcia:
- Kompozycja i aranżacja
- Teoria muzyki
Aleksandra Janowska-tkacz
www.flutepoint-janowska.pl
Prowadzone zajęcia:
- Flet
Rafał Romanicz
Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz Wokalistyka.
Podczas studiów pracował w Szkole Muzycznej prowadząc zajęcia teoretyczne oraz zajęcia wokalne.
Swoje umiejętności doskonalił podczas kursów mistrzowskich prowadzonych pod kierunkiem znakomitych artystów. Działalność artystyczną rozpoczął już na pierwszych studiach, gdzie koncertował jako artysta chóru.
Od 2018 roku współpracował z Teatrem Wielkim Operą Poznańską, gdzie wykonywał partię chóralną w „Śpiewakach Norymberskich” R. Wagnera, „Parii” S. Moniuszki oraz „Ein Deutches Requiem” J. Brahmsa. Współtworzył produkcje operowe w Polsce i za granicą wykonując opery „Dydona i Eneasz” H. Purcella, „Carmen” G. Bizeta, czy koncertowe wykonanie „Lelio, ou le retour a la Vie” H. Berlioz.
Wykonywał partie solowe jako Bartek w operze „Pielgrzym z Dobromila”, W. Lessel, jako Nikita w „Zamku na Czorsztynie” K. Kurpińskiego oraz partię Figara w „Weselu Figara” W.A. Mozarta.
Prowadzone zajęcia:
- Śpiew
ALEKSANDRA AKUŁOWICZ
Dyrygentka polskiego pochodzenia urodzona na Białorusi. Absolwentka college’u muzycznego w klasie skrzypiec oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu (spec. dyrygentura symfoniczna).
Główna dyrygentka Symfonicznej Orkiestry Dolnośląskiej Izby Lekarskiej. Wykonawczyni prawykonań muzyki współczesnej na Koncertach Kompozytorskich oraz podczas festiwalu Musica Electronica Nova (ed. 2023).
Brała czynny udział w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Studentów Dyrygentury im. A. Kopucińskiego. W ramach praktyk współpracowała z Filharmonią Dolnośląską i Filharmonią Sudecką. Prowadziła warsztaty orkiestrowe w Państwowej Szkole Muzycznej w Kłodzku oraz w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu.
Jako skrzypaczka brała udział w wielu projektach Książęcej Orkiestry Symfonicznej w Brzegu, a także Państwowej Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Vitebskiej (Białoruś). Brała udział w takich festiwalach jak: X Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Nowogrodźcu (2018), Lubelska Wiosna Młodych (2019), Chińsko-Europejski Festiwal Kultury i Sztuki (2019).
Prowadzone zajęcia:
- Skrzypce
- Dyrygentura
Tomasz MArut
Koncertujący pianista oraz absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu gdzie od 2020 roku jest doktorantem.
Jeden z reprezentantów Polski podczas XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie 2021. Tomasz Marut jest również laureatem wielu konkursów m.in. 50. Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie; III Concours International de Piano Ville de Gagny; 11. Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein im Memoriam”.
Pianista aktywnie koncertuje w Polsce i na świecie. W ostatnim czasie wystąpił w Paryżu, Dubaju, Wiedniu, a także w najbardziej prestiżowych salach koncertowych takich jak: Filharmonia Narodowa w Warszawie; Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu; Filharmonia Narodowa Ukrainy w Kijowie czy Filharmonia Lwowska.
Za liczne sukcesy artystyczne otrzymał dwukrotnie Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, czterokrotnie Stypendium Rektora Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz sześciokrotnie Stypendium Prezydenta Wrocławia.
Tomasz Marut posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu zarówno dzieci, młodzieży i dorosłych. Aktualnie naucza w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy oraz prowadzi klasę fortepianu w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.
Więcej informacji:
https://www.facebook.com/tomaszmarutpianist/
Prowadzone zajęcia:
- Fortepian
OLGIERD ŻEMOJTEL
Kompozytor, magister wiolonczeli i student klasy kompozycji elektronicznej prof.
Cezarego Duchnowskiego, stypendysta Prezydenta miasta Wrocławia i wielokrotny beneficjent Stypendium Rektora Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu dla najbardziej uzdolnionych studentów, Wrocławianin z rodziny o tradycjach artystycznych.
W 2021 roku ukończył jednocześnie studia licencjackie w klasie kompozycji dr Katarzyny Dziewiątkowskiej i studia magisterskie w klasie wiolonczeli prof. Urszuli Marciniec-Mazur uzyskując wyróżnienie na obydwu kierunkach.
Jego twórczość kompozytorska jest prezentowana na różnych festiwalach, konferencjach i koncertach m.in.: „Mikstury Kultury” we Wrocławiu (2019), „Sacrum Profanum” w Krakowie (2020), „Musica Electronica Nova” (2021, 2023) czy „Musica Polonica Nova” (2022) we Wrocławiu.
W swojej twórczości wykorzystuje elementy z pogranicza syntezy sztuk, łączenia muzyki elektro-akustycznej z elementami wizualnymi oraz eksperymentowanie z technikami multi- sensorycznymi i technikami przestrzennej dystrybucji dźwięku.
Jako aktywny wiolonczelista, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki współczesnej, kilkukrotnie brał udział w warsztatach EWCM dokonując prawykonań na festiwalu „Warszawska Jesień”. Wielokrotnie brał udział w wielu projektach artystycznych m.in. trzech edycjach Game Music Festiwal współpracując z SoundFactory Orchestra, Europa Chor Akademie grając gościnnie w składzie Symphoniker Hamburg oraz wielokrotnie koncertując po najważniejszych salach koncertowych Europy z fundacją ProMusica.
Prowadzone zajęcia:
- Wiolonczela
Michał Szarowicz
Absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (spec. kompozycja).
Stypendysta Prezydenta Miasta Wrocławia i Rektora Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.
Jako kompozytor i orkiestrator współpracował m.in. z NFM Filharmonią Wrocławską (aranżacje muzyki z gier komputerowych wykonane w ramach Game Music Festival 2019 we Wrocławiu), Akademicką Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Orkiestrą Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
Laureat III nagrody w VI Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Pendereckiego (2021), uczestnik Rezydencji Artystycznej „Regina Libertas” (2022).
Twórca muzyki do filmów dokumentalnych („Horyzont Zwykły, Horyzont Myślowy”, „Nikifory” reż. Jakub Syrkowski) i spektakli teatralnych prezentowanych m.in. na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego, Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu czy Teatru Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu.
Prywatnie miłośnik motoryzacji, literatury, kina i wycieczek górskich.
Więcej informacji:
https://www.facebook.com/michalszarowiczmusic
Prowadzone zajęcia:
- Gitara (klasyczna, elektryczna)
- Ukulele
- Fortepian
- Kompozycja i aranżacja
- Teoria muzyki